ONDO (VARIANT)

OPIS REALIZACJI

Ze względu na udaną współpracę przy pierwszej realizacji firma VARIANT S.A. zleciła nam wykonanie kolejnego obiektu – Centrum logistyczno – produkcyjnego o powierzchni niespełna 5000 m2.

Początkowo Inwestor rozważał adaptację istniejących budynków, jednak po wykonaniu szczegółowych przedmiarów i kosztorysów okazało się, że rozwiązaniem niewiele droższym, a przecież dużo solidniejszym i trwalszym będzie budowa zupełnie nowego obiektu.

Warto zaznaczyć, że konstrukcję obiektu stanowią ramy o szerokości przekraczającej 60 metrów, niesymetrycznie podparte. To bardzo nietypowy projekt. Optymalnym rozwiązaniem jest podparcie ramy nośnej w samym środku, ale tutaj znaleźliśmy oszczędności dostosowując się do istniejących fundamentów. Koszty projektu i konstrukcji dodatkowej były niższe niż nowe fundamenty.

Obudowę dachu i ścian stanowi układ blacha – wełna – blacha. Hala posiada nowoczesny układ doków przeładunkowych i ramp. Część obiektu wydzielono na pomieszczenia socjalne w tradycyjnej, lekkiej technologi.

SZCZEGÓŁY

Przeznaczenie obiektu: Centrum logistyczno – produkcyjne

Branża: Chemiczna

Powierzchnia: 4 800 m2

  • Doradztwo
  • Optymalizacja projektu
  • Produkcja i montaż konstrukcji stalowej
  • Obudowa dachu i ścian

Doradzamy jako partner biznesowy.

Udana realizacja inwestycji to obustronny sukces.

© Stalion 2015 | Projekt: Papajastudio